INFORMACJA WPROST:  Strażacy z terenu Gminy Bobowa doposażeni w nowy sprzęt


Strażacy z terenu Gminy Bobowa doposażeni w nowy sprzęt

W dniu 24 września 2021 roku w Domu Kultury w Jankowej odbyło się przekazanie sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bobowa.

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Gorlicach Krzysztof Kosiba, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP w Bobowej Tomasz Tarasek, Komendant Gminny Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP w Bobowej Stanisław Pękala. Na uroczystość zaproszony został również Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, jednak z powodów służbowych nie mógł wziąć udziału.

Gmina Bobowa otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla strażaków ochotników z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Bobowa” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu „Bezpieczny Strażak”.

Jednostki OSP otrzymały latarki kątowe, a także wentylator oddymiający oraz agregat prądotwórczy.

Całkowity koszt zakupu sprzętu to kwota 14 871,22 zł, dofinansowanie z WFOŚiGW w Krakowie wyniosło 7350,00 zł, a pozostała część kwoty, czyli 7521,22 zł to środki pochodzące z budżetu Gminy Bobowa.INFORMACJA WPROST 

została wygenerowana automatycznie.
Źródło oryginalnej treści:
http://naszabobowa.pl/strazacy-z-terenu-gminy-bobowa-doposazeni-w-nowy-sprzet/119579/ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl